en-Akvarelové kytky...zase

20/03/2019

Pořád dodržuji své akvarelové neděle - sice je to někdy boj s časem, někdy začnu už v úterý a po volných chvilkám domalovávám až do neděle, ale zatím se mi daří slovo dodržovat. (Doufám, že jsem to právě nezakřikla, klop klop klop)

Jedním z nedělních úspěchů jsou i tyto narcisy, které jsem tedy začala malovat už na kurzu akvarelu v Draw planet - tam jsem nabrala zkušenosti s akvarelem, a troufla si i na takový poměrně náročný obrázek. Předlohu jsem si upravila podle sebe, obrázek rozmalovala a nestihla v rámci kurzu dokončit. Moc se mi do dokončení nechtělo, pořád jsem měla pocit, že se mi nepovedlo pozadí a musela jsem se donutit ho dodělat.

A tady se objevuje jedna obrovská akvarelová pravda, kterou bych si vytesala do kamene, kdybych to uměla: NEVZDÁVAT SE a dát i na první pohled nepovedenému začátku další šanci. I když to hned nevypadá podle představ, neházet hned obrázek do koše, ale zkusit další vrstvu, někde ztmavit, někde vymýt, tady přibarvit... a nakonec jsem s výsledkem docela spokojená.

Další kytkový obrázek jsem zmákla opravdu během jednoho nedělního odpoledne - s těmito zvonečky jsme si prostě padli do oka, šlo to jako po másle.

Tulipány jsou opět případem, kdy jsem hned na začátku zkazila pozadí, prostě jsem experimentovala a moc to nedopadlo. Ale bylo mi líto papíru i času stráveného skicováním, a tak jsem malovala dál... trvalo to tři sezení, pokaždé asi hodinu - dvě, a výsledek se dostavil... i to pozadí nakonec dopadlo a dokonce se mi opravdu líbí :)