en-Balík štěstí pro vás, milé (nejen) ženy 

25/08/2017

"Už se těším, až přijdu domů z práce a budu si malovat".

Žena potřebuje tvořit

Proč je to pro nás tak příjemné a naplňující? Naše babičky ve volných chvílích vyšívaly, pletly, háčkovaly. A zdaleka to nebylo jen z čisté potřeby a nouze, protože se to nedalo koupit. Hlavní důvod byl ten, že se jednalo o TVOŘIVOU činnost... to je to, co nám přináší do života pocity naplnění, smyslu, spokojenosti. Vzít do rukou něco obyčejného - jehlu a nit, klubko vlny, pastelky, štětce... a udělat z toho něco nového, krásnějšího, dokonalejšího. Ne, protože by to byla nutná potřeba k holému přežití, ale protože je to nutná potřeba k ženskému štěstí. Tvořit, měnit, zkrášlovat - jak věci, domovy, tak i životy lidí kolem nás. To je ta kouzelná ženská moc, ta síla, ty čáry, ta fascinující schopnost. Vytvořit něco krásného a nového ze "zrnka písku". Vytvořit z malé buňky ve svém těle nového člověka. Vytvořit ze strohého bydlení útulný domov. Uvařit z několika obyčejných bylinek léčivý odvar. Udělat ze zanedbaného pozemku překrásnou a plodnou zahradu. Vytvořit z i sama ze sebe před zrcadlem krásnou vílu...

Malování jako cesta ke štěstí?

Možná to zní přehnaně, ale jsem opravdu přesvědčená, že je to jedna z cest ke štěstí... k nakrmení naší duše. Nemusí to mít logiku, nemusí to mít racionální důvod, ani praktické využití - nemusíme se snažit vnímat svět čistě funkčně a prakticky, i když nás k tomu společenské zvyklosti vedou. Úkolem ženy je totiž udělat sama sebe naplněnou a šťastnou... Jen tak může potom působit na životy svých blízkých a šířit kolem sebe spokojenost a harmonii.

Jedních z nekonečna způsobů, jak probudit a pěstovat svou životní sílu a tvořivost, je právě malování. Pokud vás straší bílý papír, vemte omalovánky a pastelky a zkuste oživit barvami  černobílý obrázek. Je to tak jednoduché a přitom se s každým dalším obrázkem můžete donekonečna zlepšovat. Zkoušejte střídat drobné, pravidelné vzory s většími plochami, a vyberte si obrázky, které vás něčím oslovují. Pak se může z omalovávání stát skutečná terapie.

Balíček nadupaný štěstím :)

Pokud vás oslovila moje omalovánková knížka Kapka štěstí, a případně přemýšlíte nad novými pastelkami, mám dobrou zprávu - v obchůdku Famtoys právě probíhá akce - balíček "Šťastná žena", který obsahuje jak mou omalovánku, tak skvělé kvalitní pastelky Crayola (sada 50 ks) - které moc ráda používám také. K tomu jsou v balíčku i parádní vysouvací pastelky Crayola Twistables ve 40 odstínech, balíček kvalitních voskovek, a nechybějí krásná Famtoysní přáníčka.

Crayola pastelky jsou mé oblíbené, proto jim ráda udělám malou reklamu :) A že se s nimi dá malovat opravdu kouzelně, můžu dokázat! Mají krásně ostré špičky pro nejjemnější detaily a barvy se dají pohodlně vrstvit a vytvářet tak působivé barevné přechody.

Takže kdo váháte, neváhejte a do toho balíčku jděte, rozhodně se to vyplatí... jít svému štěstí vstříc.