en-Kurz akvarelu - ovoce podle skutečnosti

03/12/2018

Tentokrát jsme měli vlastní nebo zapůjčené ovocné rekvizity. Doma jsem našla jablko a kolegyně z kurzu mi půjčila zralý banán :)

Opět jsme začali podrobným rozkresem, včetně všech teček na banánu. Banán jsem pak potáhla namokro světlou žlutou a pak vrstvila a vrstvila. Nahnilá hnědá skvrna vpravo vznikla technikou "mokrým do mokrého" a tečky pak nasucho.

Kupodivu víc mi dalo zabrat jabko, především jeho odlesky v ateliérových zářivkách. Přiznávám, že vymývání se mi moc nepovedlo a to byl moment, kdy profesionální zásah lektora do malby byl víc než pozitivně vítán. Ukázal mi způsob, jak z toho ven a jak vidíte, nakonec jabko dopadlo docela realisticky. Ovšem nahnilý banán ho svojí slávou docela zastínil.

Věčná škoda, že jsem nefotila i práci ostatních, protože tam vznikly některé opravdu úžasné malby různých dýní, jablek, švestek a i parádní makovice. Byla jsem však natolik zabraná do svého banánu, že tři hodiny uběhly jako nic a lekce byl konec.

Takže mám pro vás jen výsledek svého snažení:

Tato lekce mě nadchla, nabrala jsem spoustu nových zkušeností s akvarelem a lektor Draw planet prokázal, že je opravdu profíkem na svém místě, který umí nejen povzbudit, ale i pomoct při řešení problému. Pokud hledáte na netu recenze na kurzy akvarelu, tady se opravdu nespletete - mrkněte i na mé další články!