en-Portrét holčičky

22/01/2019

Tahle malá fešanda je nakreslená opět digitálně, tentokrát jsem se snažila o velmi realistické provedení:

Digitální malování na iPadu v aplikaci Procreate je úžasné díky tomu, že tak můžu pracovat skoro všude. Případné chyby se lehce napravují a můžeme svobodněji experimentovat bez strachu, že si celou práci zkazíme. Ale neznamená to, že přístroj něco udělá za nás :) Vše je kreslené ručně - nejdřív nákres nástrojem "tužka", stejně jako na papíře. Pak pomocí nástroje malování začnu nanášet černou barvu a modeluji stíny. Veškeré stínování se docíluje taky čistě ručním rozmazáváním "barvy" na displeji. Celý portrét mi trval 7 hodin.

Tady jsou stíny pod očkem ještě hodně nemotorné
Tady jsou stíny pod očkem ještě hodně nemotorné
pracuji na pohledu a souměrnosti očí
pracuji na pohledu a souměrnosti očí
obličej je hotový, jde se na kytky
obličej je hotový, jde se na kytky

Ta zábavná část začíná až tady - barevné pozadí. Tady mám opravdu široké možnosti - můžu si zvolit mezi desítkami tvaru štětců a efektů, vyberu barvu, nastavím velikost a pak dělám různé tahy. S pozadím tedy opravdu experimentuji a myslím, že dokáže černobílému portrétu dodat zajímavost a šťávu. Ale nemělo by se to přehnat, pořád musí být obličej na prvním místě.

Pak jsem zkusila i kolorovat růže na čelence:

V případě zájmu o portrét mi napište:  lenka.filonenko@gmail.com anebo si můžete objednat portrét přes můj obchůdek na Fleru anebo na Etsy.