en-Portréty

12/01/2019Portréty kreslím ráda, a proto jsem souhlasila s nabídkou jedné sympatické dámy, abych namalovala její dcery - měl to být dárek pod stromeček pro jejich babičky.

Problémem číslo jedna byl nedostatek času - do Vánoc jen pár týdnů, jiné práce hodně a protože babičky jsou dvě, bylo potřeba dvou stejných obrázků. Problém číslo dva: špatné výchozí fotografie, podle které jsem měla holky namalovat...

Když je nekvalitní fotka, jak pak podle ní namalovat kvalitní portrét? Těžko. Jenže fotografie byla z plesu, kde byla děvčata v hezkých šatech a účesech a to už přefotit nešlo. Taky bylo potřeba "odmazat" sympatickou babičku, která se s holkama fotila a stála mezi nimi :-D Při zvětšení na A4 už byly detaily hodně rozmazané, tak jsem přesvědčila zákaznici, aby dcery přefotila na denním světle. Nakonec jsem tedy pracovala s 3 různými fotkami pro jeden obrázek...

Domluvili jsme se na digitální malbě, kterou si zákaznice nechala vytisknout v na plátno, zarámovat a může portréty zásobit celou rodinu.Na dalším portrétu jsou dva bráchové, tentokrát černobíle. Výchozí fotografie byla kvalitní, ale pomohl i fakt, že tyto dva modely mám doma v živé 3D verzi :-)

Tady jsem si pohrála i s barevným pozadím, což byl trochu oříšek - zdá se mi, že příliš výrazné barvy portrét trochu přebíjí, ideální jsou asi ty neutrálnější verze.

Ukázka různých možných pozadí:

V případě zájmu jsem k dispozici a nakreslím portrét i pro vás, napište a domluvíme se: lenka.filonenko@gmail.com