Recenze na kurz akvarelu v Draw planet

11.01.2019

Kdo sledujete můj blog, už víte, že jsem propadla akvarelu a jsem nadšená z kurzu v Draw planet v pražském Karlíně. Bohužel kurz se nám schýlil ke konci a tak se podělím s vámi o své zkušenosti jak z poslední lekce, tak i z celého kurzu. Asi nikoho nepřekvapí, že moje recenze bude veskrze pozitivní :)

Na poslední lekci jsem si chtěla vyzkoušet nějaký ten pořádně mokro-akvarelový rozevlátý a flekatý odvaz, takový, co bych stihla dokončit a moc se s ním nepiplala. Vybrala jsem si předlohu se dvěma barevnými ptáčky. Výsledek je tento:

Postup jsem nejdřív konzultovala s lektorem Sergejem a pak jsem se do toho pustila podle jeho doporučení: po rozkreslení tužkou jsem si nalepila papír na podložku, aby se příliš nezvlnil a pak jsem ho pořádně promočila vodou - velkým štětcem. Důležité je podložku s papírem přitom trochu naklonit, aby přebytečná voda stekla na stůl a nezůstali na papíře jezírka.

Pak jsem postupně nabírala na štětec oranžové, žluté a cihlově červené barvy a vyrobila základní rozpité fleky. Tohle je vždy nejzábavnější část. Dokud byl papír mokrý, snažila jsem se rychle nanést i některé barvy na ptácích, aby se stihly trochu rozpít.

Jakmile začal papír usychat, domalovala jsem vše už nasucho.

Nakonec jsem vzala kartáček a větší vějířovitý štětec a obrázek postříkala barvami, to tomu dodalo ten pravý nedbalý šmrnc.

Obrázek byl hotový tak rychle, že jsem stihla ještě chvíli pracovat na rozdělaných narcisech odminula, ale stejně jsem je nestihla dokončit.

Pokud někdo z vás přemýšlí, že také zkusí nějaký ten výtvarný kurz a hledá recenze, opravdu musím doporučit právě Draw planet - mám s nimi ty nejlepší zkušenosti.

Je mi líto, že nám kurz skončil - lektor Sergej nám uměl vše dobře vysvětlit, navrhnout postup, pomoct při problému a byl příjemný a vtipný. Celková atmosféra v ateliérech byla uvolněná a inspirující a našla jsem si tam i dvě skvělé kamarádky. Už jsme se domluvili na dalším společném kurzu :)