Blog

o kreslení, malování a inspiraci

Že listopadové a prosincové večery obvykle trávíte u trouby a pečení perníčků? Mám pro vás tip - perníčky si kupte (třeba nádherné ručně malované od "Perníčky od Haničky" - Haničku i mě najdete i na adventních trzích v Lysé nad Labem) a ušetřený čas využijte k malování. Že je to skvělý nápad? :)

Jak jsem se brodila spadaným listím a vdechovala vůni barevných stromů, dostala jsem chuť užít si tento zvláštní a "zvnitřnující" pocit podzimu - a nakreslit si nějaké ty barevné listy ve větru... S blížícím se Halloweenem a Dušičkami byly také v plánu nějaké ty krásné čarodějnice.

Byla to jedna z těch nejhezčích něděl. Získala jsem poklad - půl dne jen pro sebe! Každá mamina školo- a školko-povinných dětí jistě pochopí, že taková příležitost se během letních prázdnin jen tak nenaskytne a je potřeba ji plně využít k regeneraci našich těžce zkoušených nervů...

Měla jsem chuť vyzkoušet si minimalistický přístup k omalovánkám. Zvolila jsem tedy pouze čtyři pastelky Famtoys (koupila jsem si zásobu tady) - zatím se vyrábí jen v těchto čtyřech barvách, zato jsou krásně pigmentované a barva je opravdu sytá. Modrá, žlutá, červená a zelená.

Knížka Dream dancers je moje nová, v pořadí čtvrtá umělecká omalovánka, tradičně s kvalitním silným papírem, který zvládne i akvarel a mokré techniky.

Opět jsem neodolala a přihlásila se na víkend malby v plenéru, vedený malířem Janem Severou v Staré Boleslavi. Tentokrát nám počasí moc nepřálo a tak jsem si vyzkoušela, jaké je to malovat v dešti a zimě - zjistila jsem, že to jde :-D

Určitě jste někdy byli na prohlídce nějaké turisticky zajímavé památky a po projití všech místností, schodišť a pater se vám všechny ty místa v hlavě pomíchaly tak, že už si nepamatujete, kde co vlastně bylo, ve kterém patře a vedle čeho (mě se to tedy stává i v turisticky nezajímavých budovách, hlavně na úřadech a podobně :)) ... Anebo...

Opět po roce vystavujeme své obrazy v kavárně/ vinárně Dobrá Trafika na pražském Újezdě, společně s kamarádkou malířkou Hankou Schwarzovou (její nádherné olejomalby si můžete zkouknout i na jejím Fleru ZDE)

Právě jsem dokončila práci na obálce připravované knížky mladé české autorky Karolíny Kahounové. Jedná se o druhý díl fantasy série Cesta za spásou, kterou vydává nakladatelství Nava.

Pořád dodržuji své akvarelové neděle - sice je to někdy boj s časem, někdy začnu už v úterý a po volných chvilkám domalovávám až do neděle, ale zatím se mi daří slovo dodržovat. (Doufám, že jsem to právě nezakřikla, klop klop klop)