Akvarelové květiny

31.12.2018

Tak a řekla bych, že o tohle mi po celý čas strávený s akvarelem vlastně šlo :D Akvarelové malby květin mě vždy přitahovaly svou křehkostí a lehkostí a vždy jsem obdivovala umělce, který tu svěžest dokáže přenést na papír/ plátno. A konečně toto téma přišlo na řadu i na našem kurzu v Draw planet.

Opět jsme vybírali z množství předloh a já si vybrala tyto stylizované kytičky. Toto téma následovalo hned po - pro mě nezáživné - flašce a už jsem se na něj moc těšila.

Náčrt jsem stihla ještě v ateliéru po domalovaní lahve. Aplikace maskovací kapaliny na některé okraje okvětných lístků asi nebyla nezbytná, ale jak jsem ji měla po ruce, tak jsem neodolala... Obrázek jsem si odnesla domů a rozhodla se nečekat na další lekci a domalovat květiny doma.

Poslední dvě fotky už jsem fotila po setmění za světla lampy, takže barvy jsou méně syté. Ve skutečnosti odpovídají spíše druhé fotografii.

Samotné malování šlo docela lehce - každý lupen jsem se snažila namalovat poprvé "namokro", aby byly barvy do sebe hezky propojené. Jakmile to zaschlo, ztmavovala jsem zastíněné části lupenů, i několikrát za sebou. Když akvarel zaschne, barvy se zdají méně intenzivní, než za mokra - proto mi opravdu trvalo několik vrstev ztmavování, než jsem byla s výsledkem spokojená.

Za největší úspěch považuji fakt, že celou malbu jsem stihla za vzácné tři hodinky klidu, kdy se zbytek rodiny vybral na výlet :-D Když čas tlačí, člověk prostě maluje to, co je podstatné a nestihne vše na poslední chvíli zbabrat!

Tady máme porovnání původní předlohy a mé verze:

Příští námět květin plánuji zvolit takový, kde bych si natrénovala dopad slunečního světla, tak držte palce :) A protože tento článek píšu v Silvestrovský večer, přeji všem čtenářům krásný a úspěšný nový rok 2019, ať je plný inspirace a radosti!