Čekání na sen

13.07.2017

Poslední dobou jsem na blog trochu pozapomněla a věnovala se plně přípravám na vydání své první omalovánkové knížky pro dospělé... Dokončování obrázků, vymazlování všech potřebných čárek a linií, skenování, úpravy pro tisk, hledání dodavatele tisku a vazby, srovnávání kalkulací, navrhování obálky, vyřizování ISBN... To mi nějak zabralo veškeré obzory a rozhledy.

Teď nastala pro mne doba nervózního čekání, něco jako blížící se porod :-D Knížka je v tiskárně a den D se blíží!

A takhle nějak to vypadalo, když jsem dala všechny obrázky dohromady pro společné foto:

Není jich moc, ale tak akorát, aby si je člověk mohl s radostí vybarvit podle nálady a v dohledné době se dočkal pocitu naplnění a dobře vykonané práce v momentu vybarvení všech obrazů. Bude možné se na obrázcích vyřádit nejen pastelkami, ale také akvarelem, fixama, gelovýma perama, tuší... protože budou na 200g papíře, potištěném jen z jedné strany.

Všechny obrázky jsem nakreslila dle vlastní fantazie - podobně, jako to dělám u akrylových obrazů... sednu si, zírám na prázdný papír a počkám, až se v mé mysli vynoří ten správný výjev...    U některých "reálných" prvků jsem ale studovala i obrázky na internetu: například to, jak se vlastně správně drží luk a šíp a také, jak vlastně vypadá bájný pták fénix anebo opravdová babočka pavooká :-)

Než se mí drahoušci vytisknou, zkusila jsem si jeden z nich vytisknout na domácí tiskárně a vybarvit - použila jsem své oblíbené pastelky Crayola a rozmývací akvarelové pastelky Maped.

 Přeji všem krásný letní večer!

... kdo maluje, ten život miluje...