Kurz krajinomalby v plenéru

20.09.2018

Malování přírody a krajinek bylo pro mě vždy tak trochu oříšek. Proto jsem se nechala kamarádkou zlákat na víkendový plenér vedený malířem Janem Severou.

Byl to nádherný zážitek! Každému, komu malování není cizí a chce svoje schopnosti posunout dál, tento kurz doporučuji. Bylo nás sedm malířek plus náš skvělý učitel Honza Severa, kterého olejomalby jsou pro mě velkým vzorem.

Malovali jsme u řeky jizery v Káraném u Staré Boleslavi a byli jsme pro místní takovou víkendovou atrakcí :) Dokonce se o nás pak psalo i v místních novinách: https://nymbursky.denik.cz/kultura_region/znamy-malir-jan-severa-poradal-kurz-krajinomalby-20180915.html

Vše probíhalo v příjemné uvolněné atmosféře, tzv. těžká pohoda. Honza Severa nám vysvětlil postup, kompozici, míchání barev a následně se nám po jednom věnoval a svým zkušeným okem nám koukal pod ruce. Sem tam i svou zkušenou rukou máchl do rozmalovaného obrazu, když jsme nevěděli jak dál, a po jeho mírném zásahu se dílo posunulo o velký skok kupředu. Sem světlá šmouha, tady kus stínu, a co to udělá :)