Tarotové omalovánky jako cesta k pochopení sebe sama

02.11.2020

Zažili jste někdy ten stav, kdy se musíte rozhodnout mezi několika možnostmi - už jste zvážili všechny logické argumenty, napsali si tabulku s body "pro" a "proti", racionálně si všechny varianty zdůvodnili.... a přece někde v hloubce Vám něco říká, že vše je jinak?

Anebo: Situace, anebo vztah, kde Vám něco nehraje, i když to na povrchu vypadá vše v pořádku. Případně vnitřní zmatek, absence nějakého cíle, anebo naopak vytrvalý boj a snaha o něco, co se nakonec stejně ukáže, že není určené pro Vás...

Ten hlásek hluboko uvnitř většinou neslyšíme přes všechny ty vrstvy našich myšlenek, nálad, obav, povinností, rozptýlení... Je to náš vnitřní hlas, intuice, tušení, šestý smysl, který se nám snaží říct, jak se věci doopravdy mají. Jenže jak ho přes ten rámus v naší hlavě vůbec uslyšet? Existuje mnoho způsobů. Kupříkladu Tarotové karty.

Tarot je pradávná karetní hra, určená k sebepoznání a rozvoji člověka. Obrázky na Tarotových kartách promlouvají přímo k našemu podvědomí pomocí své archetypální symboliky. Tarot se skládá z 22 karet Velké Arkány a 56 karet Malé Arkány. Velká Arkána nás učí o vývojových cyklech lidské duše, každá z karet představuje určitou fázi tohoto vývoje a zkušenosti, které musíme získat, abychom se pohnuli o krok dál k naší vnitřní zralosti. Malá Arkána se týká takových více každodenních životních situací a úkolů k pochopení.

Colorists: Sandra Vilšerová, Anna Rimskaja, Lea Čambor
Colorists: Sandra Vilšerová, Anna Rimskaja, Lea Čambor

Mě osobně se velmi osvědčilo sžít se s Tarotovými kartami díky tahání karty dne, každé ráno. Karta, kterou si vytáhnete s otázkou "Co mě dnes čeká? Jaké pochopení mi dnešní den přinese?" Případně krásně funguje tahání karty dne večer, pro lepší pochopení a shrnutí toho, proč jsme zažili dnes právě takový a makový den.

Funguje to tak, že naše podvědomí (mluvící tím tichým, vnitřním hláskem) nám může předat vzkaz právě díky obrázkům - narozdíl od čistých logických úvah - když se podíváme na obrázek, vyvstanou v nás určité pocity, aktivují se některé vzpomínky, prostě můžeme to, co je vyobrazeno, procítit. Každá karta nese určitý vzkaz, který je pro nás právě v tuto chvíli z nějakého důvodu důležitý.

Colorists: Karen Senerchia, Sandra Vilšerová
Colorists: Karen Senerchia, Sandra Vilšerová

S kartami se můžete sblížit i tím, že si je postupně vybarvíte a prozkoumáte tak podrobně všechny detaily :)

Nové omalovánky Art of Tarot jsou právě k tomu určeny. Obsahují 22 velkých obrázků Velké Arkány, popisy významů karet, základní výklady a také soubor zmenšených obrázků, které si můžete vystřihnout, vymalovat a používat jako opravdové karty.

Knížka je dostupná ve formátu PDF, připravena ke stažení a tisku na kterékoliv domácí tiskárně. Můžete si tak obrázky vytisknout i víckrát (k vlastní spotřebě).

Art of Tarot omalovánky PDF si můžete koupit ZDE v mém omalovánkovém obchůdku.

Přeji krásné malování!