Víkend s krajinomalbou

14.05.2019

Opět jsem neodolala a přihlásila se na víkend malby v plenéru, vedený malířem Janem Severou v Staré Boleslavi. Tentokrát nám počasí moc nepřálo a tak jsem si vyzkoušela, jaké je to malovat v dešti a zimě - zjistila jsem, že to jde :-D

Na víkendovém kurzu se nás sešlo devět, a jako minule i teď to byli samí fajn lidi - hodně jsme se nasmáli a během celého víkendu vládla velká pohoda i navzdory sychravému počasí. V sobotu jsme vyrazili do plenéru a každý si našel místečko podél slepého ramena Labe, vybalili sme stojany, barvy a plátna a pustili se do práce.

Po skvělém obědě v nedaleké restauraci jsme se vrátili k práci a pokračovali až do odpoledních hodin. Malování nám spestřil déšť, který mi nadělal trochu paseku na plátně, protože tentokrát jsem malovala akrylovými barvami, ředěnými vodou. Nicméně po chvíli přestalo pršet, rychle jsem tekoucí čůrky barvy osušila a přemalovala a nakonec vše dobře dopadlo :)

Ve čtyři odpoledne "padla" a vydali jsme se zpátky k ubytování, zahřát se horkým kafem a chutnou večeří. Opět nám náš učitel připravil k pobavení vědomostní kvíz z dějin umění - a jako minule, i tentokrát jsme vyprodukovali nějaké nezapomenutelné odpovědi, keré se jistě navždy zapíšou do historie :D

Následující ráno nás nepřivítalo moc přívětivě - pršelo a pršelo, a tedy tentokrát jsme malovali v náhradním prostoru hezky uvnitř a v teple.

Kolem oběda jsme malování ukončili, vše po sobě uklidili, dostali jsme diplomy :) a konečně přijel Lukáš s pojízdným grilováním a připravil nám vynikající oběd.

Celý víkend byl skvělý, parta výborná, obrazy se všechny povedly a já bych tímto moc ráda poděkovala našemu výbornému učiteli Janu Severovi, který vede výtvarné kurzy i všem "spolužákům", protože vytvořili velmi fajn atmosféru, na kterou budu moc ráda vzpomínat.