Zábava na dlouhé podzimní a zimní večery :)

13.11.2019

Že listopadové a prosincové večery obvykle trávíte u trouby a pečení perníčků? Mám pro vás tip - perníčky si kupte (třeba nádherné ručně malované od "Perníčky od Haničky" - Haničku i mě najdete i na adventních trzích v Lysé nad Labem) a ušetřený čas využijte k malování. Že je to skvělý nápad? :)

Vyrobila jsem totiž omalovánkové ozdoby na stromeček, které se dají vybarvit vším, co máte doma, vystřihnout, provléct stužku a máte krásné ručně vyrobené ozdoby. Zvládnete to i s většími dětmi a strávíte společně krásné chvíle, za poslechu koled anebo pohádek. Nejlepší na těchto praktických omalovánkách je to, že jsou to vlastně takové malé jednoduché mandaly, které vybarvíte snadno za 10 - 20 minut.

Vymalované papíry můžete zalaminovat a pak teprve stříhat, anebo se klidně obejdete i bez laminace. Dvě vybarvené ozdoby můžete slepit bílou stranou k sobě. Ozdoby můžou jít nejen na stromek, ale i do oken, na dveře, jako jmenovky na dárky.... 

Ozdůbky můžete kromě vybarvení pastelkami i vyzdobit třpytkami všeho druhu. Mě se třeba líbí třpytková lepidla - do takového ještě nezaschlého lepidla se můžou dát i kamínky, korálky a podobně. Na drobné detaily jsou super gelová pera, fixy... Ale také metalické barvy - na tomto videu jsem použila akvarelové zlaté barvy Gansai tambi na dozdobení:

Ozdoby si můžete koupit u mě na Fleru,  vytisknuté na kvalitním uměleckém 230g papíře:

https://www.fler.cz/zbozi/omalovankovy-adventni-kalendar-papirova-forma-11036654

Anebo v elektronické podobě (soubor PDF), připraveno k tisku na A4, můžete si je vytisknout kolikrát chcete doma na tiskárně:

https://www.fler.cz/zbozi/omalovankovy-adventni-kalendar-ke-stazeni-10988472

Přeji pohodové dny!