Blog

o kreslení, malování a inspiraci

Tahle malá fešanda je nakreslená opět digitálně, tentokrát jsem se snažila o velmi realistické provedení:

Kdo sledujete můj blog, už víte, že jsem propadla akvarelu a jsem nadšená z kurzu v Draw planet v pražském Karlíně. Bohužel kurz se nám schýlil ke konci a tak se podělím s vámi o své zkušenosti jak z poslední lekce, tak i z celého kurzu. Asi nikoho nepřekvapí, že moje recenze bude veskrze pozitivní :)

en-Portréty

12/01/2019

Portréty kreslím ráda, a proto jsem souhlasila s nabídkou jedné sympatické dámy, abych namalovala její dcery - měl to být dárek pod stromeček pro jejich babičky.

Tak a řekla bych, že o tohle mi po celý čas strávený s akvarelem vlastně šlo :D Akvarelové malby květin mě vždy přitahovaly svou křehkostí a lehkostí a vždy jsem obdivovala umělce, který tu svěžest dokáže přenést na papír/ plátno. A konečně toto téma přišlo na řadu i na našem kurzu.

Dvě lekce (tedy 6 hodin) zabrala malba krajinky podle předlohy. Tato lekce mě úplně nadchla a taky hodně naučila. Použila jsem jak mokrý, tak suchý akvarel a vyzkoušela jsem si i krycí kapalinu a fix.

Další akvarelová výzva, které jsme čelili na dalších dvou lekcích, bylo právě sklo.

Dnes bych se ráda podělila o své nejnovější omalovánkové výtvory. Vílí obrázky jsou dostupné v PDF formátu v mém obchůdku na Fleru, v jednoduché i stínované verzi. Dají se koupit jednotlivě, anebo celá sada 5 obrázků za cenu tří :) Odkazy níže.

Je tomu přesně rok, co jsem chodila do ateliérů Draw planet na Křižíkově na kurz digitální malby. Atmosféru ateliéru jsem si natolik zamilovala, že jsem dlouho uvažovala o nějakém dalším kurzu - a stalo se, že mě moje kamarádka - kolegyně od omalovánek Vlaďka (určitě se mrkněte na její krásné kresby a omalovánky TADY) - inspirovala tím, že se...