Blog

about drawing, painting, inspiration...

Opět jsem neodolala a přihlásila se na víkend malby v plenéru, vedený malířem Janem Severou v Staré Boleslavi. Tentokrát nám počasí moc nepřálo a tak jsem si vyzkoušela, jaké je to malovat v dešti a zimě - zjistila jsem, že to jde :-D

Určitě jste někdy byli na prohlídce nějaké turisticky zajímavé památky a po projití všech místností, schodišť a pater se vám všechny ty místa v hlavě pomíchaly tak, že už si nepamatujete, kde co vlastně bylo, ve kterém patře a vedle čeho (mě se to tedy stává i v turisticky nezajímavých budovách, hlavně na úřadech a podobně :)) ... Anebo...

Opět po roce vystavujeme své obrazy v kavárně/ vinárně Dobrá Trafika na pražském Újezdě, společně s kamarádkou malířkou Hankou Schwarzovou (její nádherné olejomalby si můžete zkouknout i na jejím Fleru ZDE)

Právě jsem dokončila práci na obálce připravované knížky mladé české autorky Karolíny Kahounové. Jedná se o druhý díl fantasy série Cesta za spásou, kterou vydává nakladatelství Nava.

Pořád dodržuji své akvarelové neděle - sice je to někdy boj s časem, někdy začnu už v úterý a po volných chvilkám domalovávám až do neděle, ale zatím se mi daří slovo dodržovat. (Doufám, že jsem to právě nezakřikla, klop klop klop)

V předchozím článku jsem básnila o jaru a protože dnes za oknem vidím vichřici, déšť, slunce a vzápětí sníh, nebudu si už raději hrát na rosničku a jdu rovnou ke kreslení.

... asi proto jsem tentokrát opět v neděli vyhnala zbytek rodiny na výlet a místo vaření a uklízení jsem vytáhla svůj akvarelový vercajk, abych si namalovala nějaké kytičky. Vyhrály to macešky.

Tyto barvy jsem před dvěma lety dostala k narozeninám od kamarádky z Ukrajiny a bylo to právě díky nim (díky Rajo!!!), že se spustila moje akvarelová mánie. Byla to tenkrát sada 24 barev, které mě naprosto překvapily svou sytostí a krásnými až zářivými pigmenty.

Předsevzetí si na začátku nového roku obvykle nedávám, protože se znám... Ale někdy by se nějaký ten nový pozitivní návyk hodil. Třeba častěji malovat klasickými technikami. I když většinu času maluji a kreslím digitálně, někdy mě přepadne chuť si zamalovat "doopravdicky" :)