Blog

o kreslení, malování a inspiraci

Už dlouho jsem po nich pokukovala. Protože do akvarelu jsem blázen a to do všech jeho forem. Tak mě spojení vodovek a fix hodně zajímalo, brushpens se mi zdají praktické a prostě tak nějak šikovné a to nejen do omalovánek, ale i pro ilustrace.

Tyto obrázky jsem původně nakreslila jako ilustrátorskou výzvu a pak mě napadlo, že by z nich mohli být fajn omalovánky. Takže šlo o takový opačný postup :)

Měla jsem opět tu radost podílet se na veselém videu ke country písničce muzikanta a horala Martina Žáka. Určitě si ji pusťte, i svým dětem, myslím si, že je legrační až střelená a je to takový zlepšovák nálady!

Děkuji za vaši přízeň v uplynulém roce a přeji všem klidný vstup do Nového roku. Podle tradičního čínského kalendáře bude rok 2020 pod vládou Kovové Krysy - měl by to být příznivý rok, ale máme si dávat pozor na nepromyšlené kroky a unáhlená rozhodnutí. Bude se prý dařit těm, kdo budou mít pořádný plán a budou postupovat opatrně a s...

Dnes bych vás chtěla takto virtuálně seznámit s jednou zvláštní dívenkou - jmenuje se Zoika, je jí 9 let a je to dcera mé kamarádky Zuzany. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale... Zoika je bohužel zdravotně těžce postižená kvůli nemoci zvané hydrocefalus a je odkázána na vozíček a permanentní péči svých rodičů. Na své omezení je velmi hudebně...

Že listopadové a prosincové večery obvykle trávíte u trouby a pečení perníčků? Mám pro vás tip - perníčky si kupte (třeba nádherné ručně malované od "Perníčky od Haničky" - Haničku i mě najdete i na adventních trzích v Lysé nad Labem) a ušetřený čas využijte k malování. Že je to skvělý nápad? :)

Jak jsem se brodila spadaným listím a vdechovala vůni barevných stromů, dostala jsem chuť užít si tento zvláštní a "zvnitřnující" pocit podzimu - a nakreslit si nějaké ty barevné listy ve větru... S blížícím se Halloweenem a Dušičkami byly také v plánu nějaké ty krásné čarodějnice.

Byla to jedna z těch nejhezčích něděl. Získala jsem poklad - půl dne jen pro sebe! Každá mamina školo- a školko-povinných dětí jistě pochopí, že taková příležitost se během letních prázdnin jen tak nenaskytne a je potřeba ji plně využít k regeneraci našich těžce zkoušených nervů...

Měla jsem chuť vyzkoušet si minimalistický přístup k omalovánkám. Zvolila jsem tedy pouze čtyři pastelky Famtoys (koupila jsem si zásobu tady) - zatím se vyrábí jen v těchto čtyřech barvách, zato jsou krásně pigmentované a barva je opravdu sytá. Modrá, žlutá, červená a zelená.

Knížka Dream dancers je moje nová, v pořadí čtvrtá umělecká omalovánka, tradičně s kvalitním silným papírem, který zvládne i akvarel a mokré techniky.