Blog

o kreslení, malování a inspiraci

Zažili jste někdy ten stav, kdy se musíte rozhodnout mezi několika možnostmi - už jste zvážili všechny logické argumenty, napsali si tabulku s body "pro" a "proti", racionálně si všechny varianty zdůvodnili.... a přece někde v hloubce Vám něco říká, že vše je jinak?

Už se to blíží, kouzelný voňavý podzim a s ním barevné listí, houby v košíku, šípky, dýně, vítr ve vlasech, ranní mlhy a brzké ztmívání. Ideální roční období na provětrání všech teplých odstínů pastelek a barev!

U krystalů je nejkrásnější to, jak všetky ty různé plošky a tvary odrážejí světlo. Na jednom malém krystalu při pozorném sledování uvidíme minimálně deset různých odstínů téže barvy, od nejtmavších zákoutí až po čiré světlé odlesky. Krásu jim dodávají také různé přirozené "kazy" jako trhlinky, bublinky...

Letos je to léto takové zvláštní, hodně nás tráví dovolenou "vnitrostátně" a na moře jen vzpomínáme. Moje kamarádka z dětství, se kterou se pořád kamarádíme (sice jsme už velké, ale když se jednou za rok vidíme, naše rozhovory se od puberty téměř nezměnily...), měla nedávno narozeniny a protože vím, že moře miluje a letos se k němu také nedostane,...

S pastelkami se dají dělat úplně mezigalaktické věci :) Dokonce i na věcech, které obvykle až tak galakticky nevypadají. Pokud chcete vědět, jak na to, mrkněte na mé nové video:

Na tuto knížku jsem se moc těšila, protože mám pocit, že je ze všech mému srdci nejbližší. Už v průběhu kreslení jednotlivých obrázků jsem měla silnou potřebu je hned pustit do světa, alespoň v digitální podobě.

Krásný nedělný den... vyjímečně bez dětí, v klidu a zeleni jen se svými myšlenkami... a barvami a plátnem! A kosatce tam byly taky :)

Květen je nejen měsícem lásky, ale nově i mořských panen! Ilustrátoři a kreslíři po celém světě se ve velkém zapojují do výzvy #MerMay, a podobně jako u "Inktobru" každý den nakreslí nový obrázek - mořskou pannu (anglicky "mermaid" + květen "May" = dohromady "MerMay")

Minulou neděli jsme se vybrali na naši zahrádku strávit krásný slunečný den venku, na čerstvém vzduchu. A protože se blíží Velikonoce, program číslo jedna byl jasný :) Nakreslila jsem vajíčka - šablony na vybarvení, které jsme s dětmi vymalovali.

Na těchto obrázcích jsem pracovala od začátku roku a původně jsem si myslela, že je vydám jako papírovou knihu koncem května. Obvykle je papírová kniha jako první a až pak ji zpracuji pro digitální verzi. Tentokrát je to opačně...